פחחות וצבע לרכב – חמישה דברים שאתם חייבים לדעת

הרכב שלנו לא פעם נראה כמו ההמצאה הגדולה ביותר שנעשתה. אנחנו מתקשים לתאר את חיינו ללא מכונית שתיקח אותנו ושתקל על חיינו. לא תמיד מקום העבודה נמצא קרוב לבית, הילדים צריכים הסעה, אנחנו רוצים לנסוע לחברים, לקרובי משפחה ולטיולים – ואנחנו עושים שימוש רב בכלי הרכב שלנו באופן יום יומי. כפי שקורה לא פעם, ככל שנוהגים ברכב יותר, כך גדלה האפשרות שהוא יישרט, שהצבע יתקלף, שהוא יקבל מכות קטנות בפח, ולעיתים לצערנו גם פגיעות גדולות יותר כתוצאה מתאונות דרכים. 

מתקנים ומחדשים

ישנן סיבות רבות להחליט לקחת את הרכב לטיפול של פחחות וצבע:

לעיתים כיוון שיש פגיעות בפח שמפריעות לתנועה התקינה שלו, לפעמים יש מכות קטנות הפוגעות גם בפנסי הרכב ואין מנוס מלתקן אותן, לעיתים הצבע התקלף ואנחנו רוצים לחדש אותו, ולפעמים אנחנו מעוניינים לשדרג את המראה שלו לקראת מכירה וכך להעלות את ערכו. 

ישנם מקומות רבים שבהם תוכלו לעשות פחחות וצבע לרכב – אבל חשוב לדעת כמה דברים לפני שנכנסים למוסך ומשלמים על עבודה כזו.

  1. אם נכנסתם למוסך כדי לתקן פגם מסוים, נצלו את ההזדמנות לתיקוני פגמים נוספים ואפילו נקודות חלודה שניתן לטפל בהן במהירות ולהסתירן בצביעה. נקודות חלודה קטנות נוטות לגדול ולהתרחב וחשוב לטפל בהן בזמן ולמנוע את הצורך בצביעה נוספת.
  2. כשאתם צובעים את הרכב, בקשו סוג צבע שכולל גם הגנה מלכלוך וממים. כך תוכלו לשמור על הרכב נקי יותר ולאורך זמן. בחרו את סוג הצבע ואת הגוון הרצוי – צבע רגיל (מטאלי) או צבע מיוחד, שמחירו גבוה יותר. חשוב לדעת, אחד הדברים הראשונים שקובעים את מחיר צביעת הרכב הוא גודלו. 
  3. כשאתם מכניסים את המכונית שלכם לצביעה, ודאו שעושים שימוש בתנור צביעה איכותי ומקצועי (צביעה חמה) ובצבע איכותי. כך תוכלו להיות בטוחים שהתוצאה תהיה טובה, וכך תוכלו להעלות את ערך המכונית, בעיקר מכונית שהצבע שלה דהה עם הזמן. לרוב, מוסך כזה גם ייתן לכם אחריות על הצבע לשלוש שנים.
  4. פחחות לרכב היא עבודה מקצועית, וככל עבודה הדורשת ניסיון, חשוב לבדוק היכן אתם מבצעים את התיקון כדי שהוא ייעשה באופן מושלם. תיקון פחחות מצריך קילוף של צבע הרכב במקום הפגוע, לאחר מכן הפחח מיישר את הפח באמצעות מכשירים מקצועיים, וכשהפח חוזר למצבו הקודם, צובעים את החלק שטופל. לפעמים עדיף יהיה לצבוע את הרכב כולו כדי לא ליצור שינויים בגוון. 
  5. שינוי צבע המכונית – אם החלטתם לצבוע את מכוניתכם בצבע שונה מצבעה המקורי, אין בעיה ובהחלט ניתן לעשות זאת, אך אל תשכחו לשנות את הפרטים גם במסמך רישיון הרכב, כדי שתהיה התאמה בין המכונית לפרטים שלה, שמהווים את תעודת הזהות שלה. 

אהבת? תחלוק עם החברים...

צרו קשר עוד היום