כמה עולה תיקון צבע לרכב?

אם ישנה שריטה ברכב שלכם או מכה אשר פגמה בצבע שלו, תיאלצו לקחת את הרכב לתיקון צבע במיוחד אם חשובה לכם האסתטיקה של הרכב. עלות התיקון תיקבע על ידי איש מקצוע מיומן על פי מספר קריטריונים מרכזיים:

כמה עולה תיקון צבע לרכב?

הערכה לתיקון הנזק

ראשית יש לבצע הערכה של התיקון וכמות הנזק שנעשה. אם מדובר רק בשריטה קטנה הרי שהעלות תהיה נמוכה יותר, מאשר אם מדובר בשפשוף רציני של הצבע, או אפילו מכה שמעכה את הפח של הרכב. במקרים חמורים תידרש גם כן עבודה של פחח אשר יחזיר ראשית את הרכב לצורתו המקורית טרם הפגיעה.

 

אחר כך יש לבחור את סוג הצבע שבו ישתמשו לתיקון. כשעושים תיקון צבע לרכב יש לקחת בחשבון את סוג הרכב, דגם הרכב וסוג הצבע. כמו כן יש לעיין בספר הרכב שבו לרוב יהיה מצוין באיזה צבע יש להשתמש על פי הוראות היצרן. גם גימור הצבע ישפיע על המחיר. צבע בגימור מיוחד כמו פנינה או צבע מט דורשים זמן עבודה רב יותר מאנשי המקצוע אשר מטפלים ברכב, ולכן מן הסתם יהיה לכך עלות גבוהה יותר.

 כמה עולה להחליף צבע לרכב?

המחיר להחלפת צבע לרכב יכול להשתנות בתלות בגורמים הבאים:

  1. האם אנחנו רק מחדשים את הצבע הקיים או צובעים מחדש בצבע שונה? 
  2.  כמות עבודת ההכנה הנחוצה – כל רכב לפני שינוי צבע חייב לעבור עבודת הכנה במהלכה
    בעל המקצוע עובר על כל בעיות הפחחות ומתקן אותן, זה כולל טיפול בפגיעות פח וכיפופים שונים, טיפול בבעיות חלודה ולכלוך, מילוי חורים, יישור הפח והבאתו למצב חלק ונקי כך שהצבע יצבע בצורה מושלמת ומלאה. ביצוע לא טוב או חלקי של תיקוני הפחחות לפני הצביעה, יביאו למצב שהצביעה עצמה תהיה פגומה ובעיות הפח השונות יצופו ויעלו.
  3.  איכות החומרים והצבעים שבהם המוסך משתמש – כמו בכל סוג מוצר או חומר, ישנם חומרים זולים ולא איכותיים ומולם צבעים איכותיים ומקוריים שמחירם יקר יותר, אך הם מגובים באחריות ועמידים לאורך זמן. כמובן שבחירת הצבע צריכה להיעשות בצורה ממוחשבת בהתאם לקוד צבע היצרן, כך שלא יתקבלו הבדלי צבע או בעיות של חוסר התאמה.
  4. צביעה חיצונית או פנימית – אחד הדברים החשובים שיש לקבל עליו החלטה זה, האם הצביעה תהיה רק חיצונית או גם פנימית? כשאנו מדברים על צביעה פנימית אנו מדברים על צביעת כל האזורים הפנימיים, המכלולים ואזורי הפח הגלויים והלא גלויים בחלק הפנימי של הרכב, צביעה שכזאת מחייבת פירוק והסרת מרכיבים רבים מהרכב כדי שלא יצבעו גם הם.

החלפת צבע לרכב

 

דבר נוסף שמשפיע על תמחור השירות הוא גודל המשטח ברכב שאותו צריך לצבוע. ככל ששטח הפנים של הצביעה יותר רחב, כך נדרש זמן עבודה וחומרים רבים יותר. חידוש צבע לרכב כולו הוא הוצאה גדולה יותר, אך כאשר הוא נעשה בידי מומחים ובאמצעות הציוד החדשני ביותר בשוק, התוצאה תישמר לאורך זמן, כך שבטווח הארוך לא תצטרכו להתעסק עם תיקונים מינוריים שיחפו על עבודה לקויה. כאשר אנו פונים לאנשי מקצוע עבור עבודה איכותית ומקצועית אנחנו משלמים בין היתר על קבלתו של הרכב לתיקון, הערכה מדויקת של התיקון הנדרש, התאמה נכונה של הצבע והגוון שבו יש להשתמש ובניקוי הרכב מהפנים ועד החלקים הקטנים ביותר.

 

בסופו של דבר אנו למדים פעם אחר פעם, שככל שאנו מטפלים ברכב טוב יותר, כך הוא נשמר לאורך זמן, וכשנחליט למכור אותו ולהתחדש ברכב אחר, נוכל להרוויח ממנו יותר מאשר אם מצבו היה לא רעוע ומוזנח.

צבע לרכב

צרו קשר עוד היום