המצבים שבהם אנחנו חייבים לעשות פחחות רכב

אחד המצבים המרגיזים שיש הוא כאשר אתם יוצאים לרכב שלכם, אם זה בבוקר בדרככם לעבודה, ביציאה מהסופר או בסוף יום העבודה, ואתם מגלים שמישהו פגע ברכב. הפגיעה אומנם אינה רצינית, אולי אפילו במקום שאינו בולט, ובהחלט ניתן להמשיך לנסוע ברכב, אך כעת מתחילה ההתלבטות, האם לתקן את הנזק או לא?

מהו תיקון פחחות?

ראשית נפרט כי תיקון פחחות מתייחס לנזקים בדלתות, פגושים, מכסה מנוע, פנסים, מאות ואביזרים נלווים ברכב. לרוב, אלו אינם נזקים שפוגעים ביכולתו של הרכב להמשיך בנהיגה, אם כי לעיתים ייתכן שהמשך הנסיעה תהיה פחות בטיחותית. במסגרת התיקון ייתכן ויוחלף החלק הניזוק או שרק יתוקן באופן שטחי. כמובן שההחלטה תעשה בהתאם לסוג הנזק, לעלות התיקון ולהסכמה שלכם כמובן.

מה הם המצבים שבהם מומלץ ורצוי לבצע את התיקון?

אף על פי שתיקוני פחחות לרוב אינם הכרחיים וניתן לדחות אותם למועד נוח ומתאים, ישנם כמה מצבים שבהם לא מומלץ לחכות.

ראשית, מצבים שבהם הפגיעה ברכב מונעת המשך נסיעה מבחינה בטיחותית. לדוגמה, מראת צד שניזוקה, פנסים שנשברו (לא פנס שנשרף שאז התיקון הוא מינורי ואף ניתן לבצע אותו לבד), דלת שנפגעה כך שלא ניתן לפתוח או לסגור אותה וכדומה.

שנית, ישנם מצבים של פגיעות קטנות ברכב, שאי טיפול בהם יגרום להחמרת המצב ולהגדלת הנזק. מקרים של צבע מתקלף למשל, אם לא תבוצע צביעה של הרכב, הצבע ימשיך להתקלף ולבסוף יפגע גם בפח עצמו.

לבסוף, מצב נוסף שמידת ההכרחיות שלו תלויה בעיקר בכם, בעלי הרכב, הוא הרצון למכור את הרכב, ואז התיקון נדרש לצורך העלאת מחיר הרכב והפיכתו ליותר אטרקטיבי בעיני הקונים הפוטנציאלים.

פגיעות פחחות ברכב הן שכיחות, ורובנו נגלה נזק כזה או אחר (אולי אף יותר מאחד) במהלך השנים. זה אכן סיטואציה לא נעימה, אך הטיפול בנזק אינו מסובך ולרוב גם אינו מצריך יותר מיום או יומיים שהייה במוסך. כדי לא להחמיר את הנזק, ולא להשאיר את התיקון לרגע לפני מכירת הרכב, כדאי למצוא בהקדם מוסך המתמחה בפחחות, ולתקן את הרכב.  

אהבת? תחלוק עם החברים...

צרו קשר עוד היום