פחחות וצבע לפני מכירת הרכב

אם אתם שוקלים למכור את הרכב, או אם עשיתם זאת בעבר עם רכב אחר, אתם בוודאי יודעים שמראה הרכב משפיע מאוד הן על התמורה שתקבלו עבורו והן על כמות הפניות של אנשים שיתעניינו בו. רצוי שהרכב יהיה נקי מבפנים (זה הזמן לזרוק את בקבוקי השתייה הישנים ואת עטיפות החטיפים) ומבחוץ (דלי מים וסבון בחנייה הביתית, ואתם מסודרים), רצוי שלא יהיו קרעים, שריטות או כתמים על הריפודים והשטיחים, וחשוב מאוד שהמראה החיצוני של הרכב יהיה מרשים ושמור. הכוונה היא שלא תהיינה שריטות, פנסים שבורים, מכות פח, צבע דהוי וכדומה. אם יש כאלו זה הרגע לטפל בהם ולגשת למוסך פחחות מוכר ואמין.

טיפול במכות ושריטות

ניתן לחלק את סוגי תיקוני הפחחות לשניים: הסוג הראשון מתייחס לתיקוני פח או תיקונים נוספים שיש לבצע ברכב. שריטה במקום בולט או שריטה גדולה יחסית, מכה שגרמה לפח הרכב להתעקם ולשקוע, מראה שניזוקה ונסדקה או אף נעקרה כליל ממקומה, פנס רכב שבור וכדומה. טיפול בנזקים מסוג זה יבוצעו במוסך המבצע טיפולי פחחות, חשוב לציין שלא כל המוסכים מבצעים טיפולים אלו, ולעיתים ניתן יהיה לתבוע את חברת הביטוח ולקבל מהם החזר עבור התיקון בהתאם לתנאי הפוליסה. תביעות ביטוח ניתן להגיש עד שלוש שנים מקרות האירוע כך שגם אם הנזק עצמו התרחש לפני כמה חודשים, עדיין תהיו זכאים לפיצוי.

חידוש וצביעה

טיפול נוסף שתוכלו לעשות לפני מכירת הרכב הוא צביעה וחידוש צבע. אין מראה מוזנח יותר לרכב מצבע דהוי ומתקלף. צביעת הרכב היא טיפול שמצריך השקעה גדולה של כמה אלפי שקלים, בהתאם לסוג הרכב, גודלו והצבע שאתם בוחרים, אך זו השקעה משתלמת ביותר. ניתן לצבוע גם חלק מסוים בלבד ולא את כל הרכב, מה שכמובן מוזיל את העלות. 

חשוב לציין כי צביעת הרכב, אלא אם היא נעשית במסגרת תיקון נזק ברכב, אינה מזכה בהשתתפות הביטוח.

יש אמרה הגורסת כי כדי להרוויח כסף יש להוציא תחילה כסף. זה אכן המצב כאן. אומנם נדרשת השקעה כספית מסוימת, בהתאם למצב הפגיעות ברכב, אך תיקונים ושיפוצים קלים אלו יעזרו לכם לא רק למכור את הרכב מהר יותר, אלא גם לקבל תמורה גדולה יותר עבורו. 

פוליש ווקס לרכב

אהבת? תחלוק עם החברים...

צרו קשר עוד היום