שינוי והחלפת צבע לרכב

החלפת צבע לרכב – מה כדי לדעת?

בין אם הרכב עבר תאונה או שהשנים שעברו השאירו בו את אותותיהן בדמות קילופי צבע, סדקים ושריטות שונות הפוגעות במראהו ואף הפכו אותו להרבה פחות אטרקטיבי ובעל מראה מיושן, יתכן ואנחנו צריכים לקבל החלטה לצבוע את הרכב מחדש ולהחזיר אותו לימי זוהרו.

שינוי צבע לרכב

שינוי צבע לרכב

לפני קבלת ההחלטה חשוב שנשקול בכובד ראש את האפשרויות השונות, את החסרונות והיתרונות שבכל אפשרות ולבסוף נקבל החלטה מושכלת לגבי הצביעה.
הדבר הראשון שצריך לשקול זה האם אנחנו הולכים להחזיק את הרכב לעוד מספר שנים או שהמטרה שלנו היא למכור אותו בזמן הקרוב. ההחלטה הזאת היא קריטית שכן היא תקבע את סוג הצביעה ואיכותה.

שינוי צבע לרכב – משרד הרישוי

החלטה שנייה שאנחנו צריכים לקבל היא האם אנחנו רוצים לחדש את הצבע הקיים או לצבוע מחדש את הרכב בצבע שונה מהצבע המקורי? החלטה זו חשובה הן מבחינת מהות העבודה ומחירה והן מבחינת תקנות משרד הרישוי המחייבות עדכון של שינוי הצבע במסמכי הרישוי של הרכב. את הפעולה הזאת ניתן לעשות בפשטות בכל אחד ממכוני הרישוי.

 כמה עולה להחליף צבע לרכב?

המחיר להחלפת צבע לרכב יכול להשתנות בתלות בגורמים הבאים:

  1. האם אנחנו רק מחדשים את הצבע הקיים או צובעים מחדש בצבע שונה? 
  2.  כמות עבודת ההכנה הנחוצה – כל רכב לפני שינוי צבע חייב לעבור עבודת הכנה במהלכה
    בעל המקצוע עובר על כל בעיות הפחחות ומתקן אותן, זה כולל טיפול בפגיעות פח וכיפופים שונים, טיפול בבעיות חלודה ולכלוך, מילוי חורים, יישור הפח והבאתו למצב חלק ונקי כך שהצבע יצבע בצורה מושלמת ומלאה. ביצוע לא טוב או חלקי של תיקוני הפחחות לפני הצביעה, יביאו למצב שהצביעה עצמה תהיה פגומה ובעיות הפח השונות יצופו ויעלו.
  3.  איכות החומרים והצבעים שבהם המוסך משתמש – כמו בכל סוג מוצר או חומר, ישנם חומרים זולים ולא איכותיים ומולם צבעים איכותיים ומקוריים שמחירם יקר יותר, אך הם מגובים באחריות ועמידים לאורך זמן. כמובן שבחירת הצבע צריכה להיעשות בצורה ממוחשבת בהתאם לקוד צבע היצרן, כך שלא יתקבלו הבדלי צבע או בעיות של חוסר התאמה.
  4. צביעה חיצונית או פנימית – אחד הדברים החשובים שיש לקבל עליו החלטה זה, האם הצביעה תהיה רק חיצונית או גם פנימית? כשאנו מדברים על צביעה פנימית אנו מדברים על צביעת כל האזורים הפנימיים, המכלולים ואזורי הפח הגלויים והלא גלויים בחלק הפנימי של הרכב, צביעה שכזאת מחייבת פירוק והסרת מרכיבים רבים מהרכב כדי שלא יצבעו גם הם.

החלפת צבע לרכב

בין אם מדובר בהחלפת צבע לרכב או חידוש צבע לרכב תידרש בשני המקרים עבודה מקצועית ומיומנות גבוהה, ידע, ניסיון וציוד מתאים ולכן אל תתפתו ללכת תמיד אחרי הזול, בדקו, השוו וקבלו החלטה על סמך האמינות של המוסך פחחות וצבע, איכות הצבעים בהם הוא משתמש ומתן אחריות מלאה על העבודה ואיכותה לאורך זמן.

צבע לרכב

צרו קשר עוד היום