כל מה שצריך לדעת לפני שהולכים למוסך

אצל רבים מאיתנו קיים החשש לפני שאנו מגיעים למוסך על מנת לטפל ברכב. החשש לרוב אינו מבוסס אך קיים למול העובדה שרובנו הגדול לא יודע לומר ולהבין מהי התקלה הקיימת ברכב? ומהן העלויות הכרוכות בכך?

על מנת למזער החשש בטרם נפנה למוסך נתייחס במאמר למספר נקודות חשובות.

איך נדע באיזה מוסך לבחור?

ההמלצה החשובה ביותר היא במיפוי המוסכים המוסמכים לטפל בסוג הרכב שלנו. הבחירה במוסך המתמחה בסוג הרכב שלנו תאפשר לרכב להיות מטופל על ידי אנשי המקצוע המכירים מקרוב את מערכות הרכב הייחודיות לו.

יש פעמים והמוסך אליו נשלח את הרכב והוא אכן מוסמך לטפל בסוג הרכב שלנו, יהיה מוסך הסדר. מדובר במוסך לו הסכם מול חברת הביטוח שלנו וזו שולחת אליו את לקוחותיה. אנו מרוויחים מהסיטואציה בדמות שירות יעיל ונוח, מוסך שסביר להניח שמתנהל ביושרה על מנת להמשיך את ההסכם מול חברת הביטוח, בקבלת רכב חלופי עד תום הטיפול ברכב שלנו ואף דמי השתתפות זולים יותר.

נסו בעצמכם להבין ולאתר הבעיה או לפחות לדעת להסבירה לעומק

אנו מכירים את רכבנו מקרוב ויודעים להרגיש כשמשהו אינו כשורה. מהרגע שקיימת הבעיה נסו לתארה במדויק בשיחה עם איש המקצוע ולתאר כמה שיותר לעומק את המתרחש – בין אם נדלקו נורות אזהרה, הרעשים שהרכב משמיע, קושי בביצועי הרכב או כל סימן אחר.

על מנת לעזור אף יותר לאיש המקצוע, חשוב לשמור על היסטוריית טיפולים מסודרת של הרכב בכל המוסכים בהם טופל, גם אם מדובר, למשל, במוסך פחחות בו טופל בעבר. היסטוריית הטיפולים מאפשרת לאיש המקצוע לקבל תמונה רחבה יותר אודות הרכב ולנסות אף לאתר בעיות כרוניות.

חלפים מקוריים או משומשים?

ברכב שלנו נמצאים כמובן חלקים מקוריים של היצרנית. לאורך זמן רב נגיע למוסך בשל בלאי של אותם חלקים. כאן נשאלת השאלה האם כדאי לשלם מחיר גבוה יותר על חלפים מקורים? כשברוב המקרים לשם יכוון  איש המקצוע או יש וכדאי לעשות שימוש בחלפים משומשים. ההמלצה היא בטרם נחליט ונודיע על כך לאיש המקצוע, חשוב שנבדוק האם לסוג הרכב שלנו מתאים לעשות שימוש בחלפים משומשים. במקרה ואין פער גדול במחיר – כדאי לבחור בחלקים המקוריים.

במוסך פחחות מורשה

אהבת? תחלוק עם החברים...

צרו קשר עוד היום